sotnyk

Велосипед у місті: проїзд перехресть

У попередньому пості https://sotnyk.livejournal.com/472202.html я спробував дати декілька порад велобайкерам, які мають потребу/бажання  пересуватися по місту дорогами загального користування (простіше кажучи, їздити вулицями, разом з автівками), з чого почати, на що звертати увагу. Сподіваюсь, комусь це стане у пригоді, бо карантин через коронавірус буде ще довго й проблеми з громадським транспортом (у Києві, принаймні) найближчим часом не зникнуть, а пересуватися містом декому треба. Тож, продовжимо. 

1. Ви їдете прямо. 

За Правилами дорожнього руху (надалі, ПДР) «На регульованих і нерегульованих перехрестях водій, повертаючи праворуч, повинен дати дорогу велосипедистам, які рухаються прямо в попутному напрямку.» Усе зрозуміло. Але, у наш час перехрестя, нерідко, виглядають ось так:

Київ, просп. Романа Шухевича, перехрестя з бульв. Перова
Київ, просп. Романа Шухевича, перехрестя з бульв. Перова

Тут я знов наголошую на користі дзеркала заднього огляду: ви бачите, що робиться позаду вас та контролюєте ситуацію. Можна зробити невеличкий «маневр»: зміститися трохи ліворуч (норми «1 метр від бровки» для велосипеда у ПДР давно немає). Це покаже водіям позаду вас, що повертати праворуч ви, точно, не збираєтеся, а їдете прямо. Навіть, можна показати лівий поворот рукою (нагадую: ліва рука, що витягнута горизонтально). Ви не повертаєте ліворуч, а позначаєте ваш маневр, як це роблять інші ТЗ (транспортні засоби) при маневруванні. До речі, подібні маневрування виконувати простіше, коли машин... більше! Тоді в них швидкості малі. 

2. Поворот ліворуч.

 Гадаю, ви без мене знаєте, що пововрот ліворуч для велосипеда дозволений, лише, коли на дорозі 1 смуга руху. І це правильно — швидкості в нас з машинами несумісні. Зауважу: є випадки, коли рух по смугах регульований світлофорами (як на фото вгорі), й деякі досвідчені велобайкери при червоному сигналі «прямо» пересуваються у третю смугу та потім разом з іншим транспортом повертають ліворуч. Але це формальне порушення ПДР, я вам таке не раджу робити. При потребі повертати ліворуч можна скористатися «поворотом у два прийоми»: їхати прямо через перехрестя, а там встати перед світлофором, очікуючи зеленого сигналу.

3. Поворот праворуч.

Взагалі, не викликає складнощів чи небезпеки. Не забуваємо, лише, чітко його показати (правою рукою, що витягнута горизонтально, або лівою — що зігнута у лікті та показує вгору) — водії позаду мають заздалегідь розуміти, куди ви рухаєтеся. 

Ну, й наостанок: вдягайтеся помітно. Вдень це не має принціпового значення, але візьміть собі за правило: ніколи не їздити у темному. Як велобайкер з 40-річним стажем раджу. 

Київ, метро "Лісова"
Київ, метро "Лісова"

Для економії — секонд-хенд вам у поміч! :)

Будьте здорові та мобільні!

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your IP address will be recorded