sotnyk (sotnyk) wrote,
sotnyk
sotnyk

Перший великий вело-похід: трохи роздумів

Подорож велом (він же "ровер" ,він же "коник" :) має свої переваги, на відміну від усіх інших засобів пересування. Перша й головна, як на мене - баланс між швидкістю та тим, що я б назвав "наближенням до життя": скажімо, на скутері ти швидко їдеш по гарній дорозі (а, по негарній, уся увага прикута до дорожнього покриття та лавіруванню між ямами:( ) й споглядаєш те, що навколо, "у цілому". Якийсь цікавий колодязь через дорогу? Краєвид, що на мить з'явився на повороті? Ой, ні, вже проїхав! Розвертатися?... Поки думав, вже півкілометра від'їхав. З самої першої подорожі кажу собі: "Не поспішай! Ти не ставив за мету проїздити за день стільки-то кілометрів з такою-то, швидкістю!". Тим більше, коли маєш намет для ночівлі "у полі" й не потребуєш беззаперечно дістатися "пункту Б" з готелем до вечора. Кожен краєвид, кожен куточок нашої України по-своєму гарний та цікавий. Коли ще доведеться тут проїздити? Можливо, ти бачиш ці місця єдиний раз у житті! Тому - не поспішай. Мабуть, нема для таких поїздок засобу пересування, краще за ровера.  Знов-таки, усілякі лісові стежки, пісок, польові дороги чи, нвіть, велика калюжа - для ровера не є нездоланною перешкодою. У крайньому разі - перетягнув на собі.
Друга перевага пересування ровером, звісно ж, дивне відчуття свободи та незалежності, яке знайомо усім велобайкерам, коли їдеш, куди вирішив, не чекаючи автобуса, зупиняєшся, де схотів та на скільки схотів, сподіваючись, лише, на свої ноги та свого "коника".
Мабуть, багато з тих, хто не їздив ровером на довгі відстані, гадає, що це, дуже важко та втомлююче. Я цього теж побоювався (нагадаю, це мій перший у житті велопохід!), але усе виявилося зовсім не страшним. Нікуди не поспішаючи, нескладно долати в день по 60-80 кілометрів, можна більше а, можна, й меньше. Гарна фізична форма, звісно ,нікому не завадить, та,  достатньо регулярно їздити, хоча б,  пару разів на тиждень (краще, звісно, щодня), щоб подолати довгу вело-подорож.   
Tags: Україна, подорожі, ровер
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments