sotnyk (sotnyk) wrote,
sotnyk
sotnyk

Мандри Україною. З Теребовлі трохи назад

З якого приводу "мандри" ча чому, раптом, "назад"? Мандри тому, що відпустка, яку я вже третій рік проводжу, подорожуючи Україною на своєму скутері. А "назад" - тому, що мене попрохали заїхати у село Холодець Хмельницької області, подивитися на стан пам’ятника розстріляним більшовиками воякам УНР. Тож, з Теребовлі, про яку писав був http://sotnyk.livejournal.com/468812.html мав повернути трохи назад. Вирішив не їхати знов по трасі Тернопіль - Хмельницький, а піти через Гримайлів та Скалат.
Гримайлів, пам’ятник Адаму Міцкевичу

Гримайлів, Курган "Борцям за волю України"
Також, гримайлів є батьківщиною Івана Пулюя - вченого-винахідника "х-променів", які ми зараз звемо "рентгенівськими". Істлорія Гримайлова з замками, польською шляхтою, палацами та синагогами - у минулому, залишились, лише, руїни. Шкодую, не подивився заздалегідь цікавий сайт про місто: http://www.castles.com.ua/hrymaj.html Рекомендую!
А, ось, Скалат мене просто очарував! Крім гарно відреставрованого замку та затишного центру, далося взнаки те, що приїхав я на Яблучний Спас. Власне, не тільки у Скалаті - усюди по дорозі, у найменьшому селі, мені зустрічалися святково вдягнуті люди з кошиками яблук та квітів, що прямували до чи з церкви. Загальна оамосфера свята та затишку просто не передається на світлинах, на жаль! Втім, дивиться:

м. Скалат

м. Скалат

м. Скалат

м. Скалат

м. Скалат

с. Полупанівка
Далі була Хмелиська з гарним костьолом св. Якуба
Та, за чим дуже шкодую, Меморіальний музей-садиба Леся Курбаса у Старому Скалаті:
Шлях до Музею-садиби Леся Курбаса.
Але я мав попереду чимало кілометрів по місцевих дорогах непевної якості тож, хотів встигнути дістатися до с. Холодець та, бажано, встигнути доїхати до Бережан. 
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments